Nikt nie biednieje – dzieło powstaje. Pod takim hasłem odbudowujemy nasz kościół parafialny. Choć jeszcze go nie widać, to już istnieje w naszych sercach i wizjach. Niezbyt duży, trójnawowy z czerwonej cegły, z wieżami, a wewnątrz prawdziwy ołtarz główny i najlepiej z zasuwanym obrazem. Każdy będzie się czuł w nim bezpiecznie, znajdzie dla siebie swój własny kąt, z którego trudno będzie go przesunąć i w którym będzie mógł się nagadać z Panem Bogiem, a nawet wypłakać.

ks. Marek Wiśniewski

- Życiorys -

Ks. Marek Tomasz Wiśniewski urodził się w święto Matki Bożej Gromnicznej w 1987 r. w Ciechanowie. Przez wiele lat należał do parafii pw. św. Tekli w Ciechanowie, a od chwili utworzenia z niej nowej wspólnoty – do parafii pw. Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników. W 2006 r. ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie (tzw. "Krasiniak"). Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. W maju 2012 r. otrzymał tytuł magistra teologii za pracę pt. „Znaki obecności Boga we współczesnym świecie na przykładzie życia Marty Robin”. 9 czerwca 2012 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Piotra Libery. Od 22 sierpnia 2012 r. jest wikariuszem w parafii pw. św. Barbary w Modlinie Twierdzy. Pracuje jako katecheta w Zespole Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim.

Wykonanie: itea